Spetsialistide seas on Eesti tuntud kui riik, kus on kõige lihtsam ja kiirem saada krüptoraha tegevusluba. Sellest hoolimata on krüptorahaga seotud tegevuseks loa saamine ning ka tegevus ise range kontrolli all.
2017. aasta novembris muudetud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadus tõi seadusandlusesse virtuaalvääringu mõiste, mis definitsiooni järgi vastab kõigile krüptoraha tunnustele.
Vastavalt antud seaduse §-le 3 on virtuaalvääring digitaalsel kujul esitatud väärtus, mis on digitaalselt ülekantav, säilitatav või kaubeldav ja mida füüsilised või juriidilised isikud aktsepteerivad maksevahendina, kuid mis ei ole ühegi riigi seaduslik maksevahend. Virtuaalvääringute käibega seotud teenuse all peetakse omakorda silmas virtuaalvääringute ostu ja müügi teenust fiat-raha eest ning ka virtuaalvääringute rahakotiteenust.
Järelikult peavad kõik juriidilised isikud, kes soovivad pakkuda Eesti territooriumil selliseid teenuseid, saama tegevusloa või krüptovaluuta litsentsi Eesti politsei- ja piirivalveameti rahapesu andmebüroolt. Samalt büroolt peavad saama tegevusloa ka turuosalised, kes pakuvad teatud finantsasutuste, usaldusühingute ja pandimajade teenust, kontaktisiku teenust või äriühingu juriidilise aadressi teenust, ning ka väärismetallide kokkuostjad.
Virtuaalvääringutega kauplemise litsentsi taotlev juriidiline isik peab vastama vähemalt järgmistele tingimustele: omanikud ja juhatuse liikmed peavad olema veatu mainega; ettevõte peab olema registreeritud Eestis ja selle juhatuse ning tegevuse asukoht peab olema Eestis; sel peab olema avatud konto Eestis või muus ELi riigis asutatud krediidiasutuses, e-raha asutuses või maksesüsteemis; sisse makstud põhikapital peab olema vähemalt 1200 eurot.
Litsentsi saamiseks peab esitama asjakohase taotluse rahapesu andmebüroole eesti.ee süsteemi või notari kaudu. Alates 10. märtsist 2020 pole muid taotluse esitamise viise ette nähtud. Taotluse lahutamatu osa on ettevõtte sisekorraeeskirjad ja sisekontrolli kord, millega kehtestatakse rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise ning ja kliendisuhte hoolsusmeetmete põhimõtted. Terve dokumentide pakett esitatakse läbi vaatamiseks kontrollorganile, mis langetab 60 päeva jooksul otsuse litsentsi väljastamise kohta.
Tänu oma aastatepikkusele töökogemusele on meie juristid valmis osutama juriidilist abi ja tuge eri raskusastme ja valdkonna litsentside hankimisel. Meie välja töötatud dokumentide pakett läbib andmebüroo kontrolli, kuna nende alusel meie poole pöördunud kliendid on edukalt vajalikud litsentsid saanud.